s192253 s192253
  • 12-12-2021
  • Mathematics
contestada

if 10 apples cost $1 how much would it cost per Apple

Respuesta :

6338081
6338081 6338081
  • 12-12-2021

Answer:

10 cents per apple

Step-by-step explanation:

1 divided by 10 which is 1. And move the decimal one place to the left, leaving you with .1 or 0.1 or 0.10

Answer Link

Otras preguntas

How will you describe the pathway of oxygen in the breathing system ?
a major objective of the south pacific forum founded in 1971 was? stopping the french nuclear testing or expanding the copra trade or reconciling diverse cultur
factor using ac-method and factor completely, 25x²-30x--40  (help)
Which number is the largest?A) 1.81B) 1.08C) 1.801
express 4 less than one-thirteenth of some number,w can be expressed algebraically as?
Simplify 21/3 x 41/2
What takes place when you inhale and exhale
How were people punished if they were drunk in the middle ages
Find dy/dx 2x+3y=sinx
Which of the following mathematical expressions is equivalent to the verbal expression “A number, x, squared is 39 more than the product of 10 and x” ? F. 2x =